Doping u kobiet jakie sterydy biorą kobiety? Skutki uboczne i efekty stosowania SAA

Doping u kobiet jakie sterydy biorą kobiety? Skutki uboczne i efekty stosowania SAA

Sterydy zmniejszają produkcję testosteronu i wytwarzanie plemników, co prowadzi do bezpłodności. U kobiet może dojść do trwałego obniżenia głosu, owłosienia na ciele i twarzy, nieregularnych miesiączek. Choć “pakerzy” wynajdują sposoby na uniknięcie działań ubocznych anabolików, rozregulowana gospodarka hormonalna już nigdy nie wraca do normy.

  • „Anaboliki” jednak nigdy nie przechodzą bez echa przez organizm człowieka, lecz pozostawiają w nim ślad.
  • Niektorym trenerom nawet facetów bym nie dal do prowadzenia, a jednak jakos na rynku sie utrzymują.
  • Niektóre leki mogą być przyczyną uogólnionej hipertrychozy.
  • Czasami wiążą się z tym również zaburzenia owulacji, zwiększone ryzyko poronień, nadmierne wydzielanie łoju skórnego oraz stany depresyjne.

Ponadto, jak dowodzą badania, sterydy anaboliczne wzmagają agresję i zachowania impulsywne silnie wpływając na psychikę człowieka. Powodują zmienność nastrojów, nadpobudliwość, a u niektórych osób może dochodzić nawet do myśli samobójczych. Oznacza to, że nie trzeba obawiać się męskich cech, ani też zbyt napuchniętej łapy, jak u kulturystów, lecz fajnych efektów. Przyjmowanie sterydów oznacza ładnie zarysowane mięśnie, zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej, czy po prostu wymarzoną sylwetkę. Aby jednak tak się stało, należy sięgnąć po odpowiednie sterydy, dobrać dobrą dawkę i nigdy nie przesadzać z ilością przyjmowanych środków.

Skutki uboczne stosowania sterydów anabolicznych

W sieci można znaleźć wiele leków na receptę, na obrót którymi trzeba mieć zezwolenie (nawet antybiotyki). Pomijam tu już kwestię tego, co znajduje się w opakowaniu, bo z tym bywa różnie – wg badań, większość czarnorynkowych SAA i innych leków jest sfałszowana. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów oraz zdjęcia są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp.

Ponadto długotrwałe przyjmowanie sterydów może prowadzić do wtórnej niewydolności nadnerczy czy zaostrzenia choroby, w związku z którą zalecona była sterydoterapia. Problem polega na tym, że kobiety, które wchodzą na bombę, nie ufają nikomu. Same zdobywają wiedzę (co i jak brać) i same trafiają do internetowych sklepów z oralkami (sterydy brane doustnie) czy sokami (domięśniowo).

Jakie środki dopingujące są „odpowiednie” dla kobiet?

Wykazują one działanie zarówno anaboliczne (stymulujące powstawanie tkanki mięśniowej), jak i androgenne (charakterystyczne dla hormonów męskich). Najszerzej są one stosowane wśród sportowców oraz hodowców bydła. Jednym z najczęściej polecanych środków dla kobiet jest Anavar. Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych i zaraz najłagodniejszych sterydów, ponieważ właściwości androgenne są tutaj bardzo niskie.

  • Większość z osób stosujących tego typu „wspomagacze” twierdzi, że znają zasady stosowania, że wszystkie preparaty zażywają z rozwagą i nie mają one negatywnego wpływu na ich organizm.
  • Z kolei glikokortykosteroidy (np. kortyzol i kortyzon), odpowiadają głównie za regulowanie przemian węglowodanów, tłuszczów i białek.
  • Tajemnicą poliszynela jest, iż wiele pań, które nie trenują wyczynowo, eksperymentuje z farmakologią (co kiedyś było nie do pomyślenia).
  • Osobnym tematem jest sens uprawiania kobiecej kulturystyki przy stosowaniu wspomagania farmakologicznego.

Najczęściej jest to połączenie wielu substancji, pomiędzy którymi mogą zachodzić nieprzewidywalne, niebezpieczne dla zdrowia i życia interakcje. Stosowane są różne schematy dawkowania, żaden z nich nie zmniejsza jednak ryzyka wystąpienia negatywnych konsekwencji zdrowotnych po zażyciu tych substancji. Zdarza się, że pojawiają się bóle głowy, nudności i wymioty.

Steroidy stosowane są zarówno jako środki antykoncepcyjne, jak i leki pomagające zajść w ciążę – można je podawać, by uzupełnić niedobór potrzebnych hormonów. Oprócz tego sterydy anaboliczne wspomagają przyrost tkanki https://blog.secretary.it/zalety-i-wady-trenbolonu-jako-paliwa-do-ognia/ mięśniowej i ułatwiają redukcję wagi – w sporcie traktowane są jednak jako środki dopingujące. Prawdopodobnie najlepszym wyborem dla kobiety, który praktycznie nie powoduje skutków ubocznych jest Oxandrolone.

Z kolei nastolatkowie korzystający z takich „kuracji” mogą wolniej rosnąć, gdyż w rezultacie stosowania sterydów anabolicznych w młodym wieku przedwcześnie zaczynają zanikać zakończenia kości długich. Głównymi skutkami ubocznymi jest nabieranie męskich cech płciowych takich jak powiększenie łechtaczki, owłosienie typu męskiego (zarost twarzy), łysienie (zakola), obniżenie głosu – męski głos (mutacja strun głosowych). Kolejnymi działaniami niepożądanymi są trądzik, obciążona wątroba i nerki, zaburzenia trawienia, całkowity brak miesiączki, zaburzenia nastroju. Z kolei kobiety mogą spodziewać się utraty piersi, wzrostu owłosienia ciała (w tym męski zarost), niskiego głosu (męskiego), zaburzeń miesiączkowania i wypadania włosów. Uważa się, że glikokortykosteroidy ograniczają skutki tak zwanej “burzy cytokinowej” – nadmiarowej, gwałtownej i szkodliwej reakcji organizmu usiłującego zwalczyć koronawirusa. Ich stosowanie w przebiegu COVID-19 może odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Równie często anavar stosują zawodniczki fitness oraz sportów siłowych (trójbój, podnoszenie ciężarów). Zresztą terapia stosowania w poparzeniach mogłaby być szokiem nawet dla ekstremalnych kulturystów, nierzadko podaje się chorym rekombinowany hormon wzrostu, testosteron, insulinę, metforminę oraz propranolol [3]. Ten sam „hormon wzrostu” jest zabroniony, wyklinany – można iść przez niego do więzienia, tymczasem w leczeniu staje się kolejnym cudownym narzędziem, przy pełnym błogosławieństwie od FDA [5].

Skutki brania sterydów typowe dla mężczyzn i kobiet

Zmiany te ustępują po zaprzestaniu przyjmowania sterydów. U osób nadużywających steroidów stwierdzono też obrzęki i przerost dziąseł, co naraża zęby na bardziej intensywne działanie bakterii. Najpoważniejszymi konsekwencjami przewlekłego stosowania steroidów są jednak zmiany w układzie sercowo-naczyniowym, których efektem może być zawał mięśnia sercowego lub śmierć z powodu niewydolności krążenia. Steroidy to rodzaj lipidów (związków zawierających kwasy tłuszczowe), które nazywane są popularnie sterydami. W medycznym znaczeniu termin ten oznacza zwykle leki sterydowe, głównie kortykosteroidy (hormony kory nadnerczy). Jednak najczęściej sterydy używane są w celach niemedycznych.